Domov O nás LINK Academy Akadémia pre podnikavé ženy Rozvojová výzva Blog Inšpiruj sa

Blog

Prinášame vám ďalšie inšpiratívne podcasty

LINK TALKY sú inšpiratívne podcasty, v ktorých nájdete užitočné návody o možnostiach ako robiť veci inak, ako vylepšiť svoj nápad, aj ako rozbehnúť podnikanie.

4. KREATÍVNE PODNIKANIE
Ako využiť kreativitu vo svoj prospech? Ako sa šancí chystajú mladí úspešní podnikatelia? Aké sú začiatky úspešných podnikateľských projektov? O podnikaní v kreatívnej brandži, ale trošku aj o sebe nám prišiel porozprávať Tomáš Nagy.
Tomáš Nagy je kreatívec, snílek a tvorca mnohých úspešných projektov. Tento mladý, úspešný podnikateľ zavesil na klinec profesionálnu futbalovú kariéru a našiel oblasť, ktorej si napĺňa svoje sny. Je spoluzakladateľom úspešného kreatívneho pracovného portálu pretlak.sk a so svojimi kolegami z odboru založil jedinečný koncept kaviarne priamo v srdci Banskej Bystrici - Výklad.
Link na podcast: TU

5. EMÓCIA V ŽIVOTE A BIZNISE
Ako pracovať s emóciou v živote a binzise? Je v poriadku ich prejavovať alebo radšej skrývať? Kam nás vedia posunúť vlastné úvahy ak sa nimi riadime a dávame im priestor?
Kde vieme nachádzať inšpiráciu a správny smer v podnikaní či v živote?
Na tému emócie v živote i v biznise sme sa porozprávali s Ivankou Havranovou.
Ivana Havranová je biznis mentor a kouč s medzinárodnou certifikáciou a pomáha úspešným podnikateľom a lídrom rásť a viesť svoj biznis, ľudí i samého seba. Je spoluzakladateľkou viacerých projektov. Jedným z nich je projekt určený pre všetkých, ktorí sa radi posúvajú vpred míľovými krokmi - expertklub. Rovnako tak sa s vášňou a odhodlaním venuje rodičom, ktorí chcú vychovávať svoje deti s ľahkosťou a mať ich vedenie pevne pod kontrolou. Ivka si prešla kariérou manažérky cez korporátne kultúry, viedla obchodné tímy a manažovala svet hotelov. Je otvorená, často odvážna. A čo je dôležité, miluje odhaľovať potenciál druhých.
Link na podcast: TU


6. AKO VZNIKÁ PODNIKATEĽSKÝ NÁPAD
Podnikanie - od myšlienky k realizácii. Presne to je téma, ktorá zaujíma mnohých. Ako pracovať s nápadom, čo robiť, keď chcem začať podnikať a čo je pre podnikanie dôležité?
Aj na tieto otázky dostanete odpovede ak si vypočujete náš podcast s patričným názvom 
Ako vzniká podnikateľský nápad.
Andrea Györgyová – nadšená motivátorka, ktorá vie nakaziť pozitívnou náladou. Viac ako 15 rokov sa venuje oblasti realít, finančného poradenstva a bankovníctva. Taktiež sa zaoberá marketingom, manažmentom a nastavovaním biznis plánov pre korporát aj retail.
Link na podcast: TU

7. PODNIKATEĽSKÝ PRÍBEH
Ako dokáže úspechu firmy pomôcť pozitivita a drive zakladateľa? Prečo myslieť pozitívne a čo robiť úplne na začiatku? Príbeh úspešnej slovenskej podnikateľky, ktorá má za sebou nielen raketový štart, ale i množstvo ocenení a medzinárodné pôsobenie v oblasti dizajnu a svetla.
Marianna Slivková žije, tvorí a rozvíja svoju firmu priamo v srdci Slovenska, v Banskej Bystrici. Od roku 2014 dokázala, ako sama tvrdí, so svojimi parťákmi vo firme, vybudovať firmu, ktorá má zvučné meno najmä v zahraničí. Je odvážna a výzvy prijíma s nadšením.
Ako to je vôbec možné? Vypočujte si náš podcast a dozviete sa viac.Link na podcast:
 TU

8. FAILY V PODNIKANÍ

Čo je v dnešnej dobe najväčšou brzdou úspechu? Ako veľmi sa súčasní podnikatelia boja, že zlyhajú? Je vôbec zlyhanie súčasťou progresu? 

O failoch v podnikaní často nepočúvame. Posvietili sme si teda na túto tému s biznisovým parťákom Imrichom Kovaľom. 

Imrich Kovaľ je biznis developer, podnikateľ, lektor, mentor, konzultant, obchodník. Zakladateľ e-biznis inkubátora MERINEO, spoluzakladateľ dynamickej siete firiem ATTAO. Už takmer 15 rokov pôsobí v online biznise a pomáha začínajúcim, malým a stredným podnikateľom napĺňať ich inovačný potenciál a presadiť sa v digitálnom svete. Objavuje, analyzuje a implementuje strategický, biznisový, komunikačný a marketingový potenciál firiem do efektívneho fungujúceho celku. Vo svojom e-biznis inkubátore sa podieľal na vytvorení, rebrandovaní a marketingovom zastrešení desiatok zákazníckych značiek. V spolupráci s SBA už niekoľko rokov mentoruje, skolí a konzultuje podnikateľov, ale aj tých, ktorí o podnikaní ešte len premýšľajú. Aktívne participuje v rôznych biznis inkubátoroch, e-commerce akcelerátoroch a podnikateľských komunitách.

Link na podcast: TU


9. DIZAJNÉR VLASTNÝCH MYŠLIENOK

Viete, že naše myslenie dokáže ovplyvniť nielen životy iných, ale hlavne ten váš? Viete aké je to byť dizajnérom vlastných myšlienok? Ako sa dokážete nastaviť na úspech? Ako zmena osobného postoja a komunikácia pomáha tímom na ceste k naplneniu?

Na túto tému sme sa pozreli so Simonou Myslikovjanovou, ktorá patrí medzi TOP 13 najúspešnejších CEO žien ČR v kategórii obchod a služby. 

Špecializuje sa na Interim&Talent manažment, kde už pomohla stovkám firiem z problémov. Venuje sa aj psychológii, komunikácii, a predovšetkým talent manažmentu a growth mindset, a na pracoviskách tak pomáha vytvárať zdravú a silnú firemnú kultúru.

Link na podcast: TU


10. VYTRVALOSŤ A HÚŽEVNATOSŤ NA CESTE K ÚSPECHU

Aká dôležitá je vytrvalosť a húževnatosť na ceste za úspechom? Ako sa oplatí budovať správne návyky? Ako pristúpiť k životu ak chceme byť spokojní a šťastní?

Kto iný by o tom vedel lepšie rozprávať, než náš bývalý slovenský reprezentant v atletike, 5-násobný olympionik, najlepší chodec a jeden z najúspešnejších slovenských atlétov histórie - Matej Tóth. Jeho výsledky, pokora i jeho slová rezonujú v mnohých študentoch na školách, kde aktívne prezentuje svoj životný príbeh a odovzdáva skúsenosti. Pevne veríme, že budú rezonovať aj vo vás.

Link na podcast: TU


11. AKO SI ZVÝŠIŤ SEBAVEDOMIE POMOCOU HLASOVÉHO A REČOVÉHO PREJAVU

Má náš rečový prejav vplyv na naše sebavedomie a na vytváranie prvého dojmu?
Ako je možné vylepšiť sebaprezentáciu, čo všetko sa dá natrénovať a akým najčastejším chybám sa potrebujeme vyhnúť?
O hlase, reči a celkovom prejave sme sa porozprávali s profesionálom, rozhlasovým moderátorom a redaktorom, komentátorom priamych prenosov, tvorcom voice-overov do reklamy či promo videí a rečovým trénerom Peťom Magurským. Veríme, že vám máme čo ponúknuť. Príjemné počúvanie.

Link na podcast: TU


12. LACNÁ PRACOVNÁ SILA ALEBO ŠTART ÚSPEŠNEJ KARIÉRY

Vedeli ste, že inšpirácia a základy úspešného podnikania sa dajú nájsť aj v Centre dobrovoľníctva? 
O tom ako môže dobrovoľníctvo zmeniť a nasmerovať váš život, ako dokáže pomôcť vašej organizácií i osobne vám cez osobnostný rast, rozvoj talentov, kreativitu, učenia sa budovaniu trvalých a dôveryhodných vzťahov sme sa porozprávali s riaditeľkou Centra dobrovoľníctva - Silviou Cochovou.

Link na podcast: TU


13. MIESTO, KDE SA PLATÍ NÁPADMI

V Banskej Bystrici existuje miesto kde sa platí nápadmi. Znie to neuveriteľne, ale je to tak. 365.labb slúži všetkým, ktorí majú chuť tvoriť, rásť a stretávať sa. Miesto kde objavíte slobodu 365 dní v roku.

365.labb je projekt, ktorý vznikol ako forma spoločenskej zodpovednosti 365 banky. Cieľom je poskytovať priestor a služby, ktoré mesto nemalo, s cieľom vdýchnuť život do Banskobystrického regiónu Slovenska.

365.labb je priestor pre inšpiratívnych ľudí s cieľom ich osobného rastu a sebarealizácie. Spájame akčných a podnikavých ľudí s obrovskou chuťou robiť odvážne veci a meniť tak ostatným život k lepšiemu.

Viac vám už prezradí Kristína Katreniaková.

Link na podcast: TU


14. GENERAČNÁ VÝMENA V RODINNEJ FIRME
Riadiť úspešnú firmu 30 rokov by nebolo možné bez zmien a adaptácie. Teším sa, že vás i dnes môžeme inšpirovať podnikateľským príbehom, slovenskej - úspešnej rodinnej firmy Predos z Banskej Bystrice.

O tom, čo znamená prechádzať procesom generačnej výmeny a o procesoch transformácie v podnikaní som sa rozprávala s konateľom a zároveň výkonným manažérom spoločnosti Predos-BB Ondrejom Demeterom mladším.

Link na podcast: TU


15. EFEKTÍVNA KOMUNIKÁCIA, KTORÁ VÁM POMÔŽE PRESADIŤ SA 

Prinášame vám podcast o efektívnej komunikácii, ktorá vám pomôže presadiť sa. Dnes sa budeme baviť o komunikácii, o možnostiach jej využitia v práci či v súkromí.

Spomenieme si akési pravidlá a nezabudneme na najčastejšie chyby v komunikácii, spomenieme čo sú to manipulatívne techniky a na čo si dávať v komunikácii pozor.

Dotkneme sa témy, ako sa startupy či mladí podnikatelia nevedia presadiť a ako si poradiť aj s témami, ktoré na prvý pohľad nie sú sexi.

Viac vám už prezradí Jana Záchenská.

 Link na podcast: TU


 16. NÁVOD AKO ZÍSKAŤ DESIATKY TISÍC EUR NA ROZVOJ VÁŠHO MALÉHO A STREDNÉHO PODNIKU

Je tu! Očakávaný a informáciami nadupaný podcast s návodom ako získať desiatky tisíc eur na rozvoj vášho malého a stredného podniku.

Dnešná náročná doba pandémie a inflácie núti malých a stredných podnikateľov hľadať zdroje na financovanie svojho biznisu. Najčastejšie je to formou šetrenia a znižovania nákladov. Na trhu pritom existuje niekoľko dostupných spôsobov ako tieto finančné zdroje získať od štátu. A dnes vám s Imrichom Kovaľom radi priblížime ako ich získať a čo pre to musíte urobiť. 

V tejto epizóde vám povieme o tom, čo ponúkajú aktuálne možnosti štátnej podpory. 
Ako povedal nejeden zákazník “cíťte sa aj vy na chvíľku ako Alica v krajine zázrakov”. 

Link na podcast: TUPodcasty vznikli v rámci projektu LINK Academy, ktorý je podporený z programu ACF – Slovakia, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti Bratislava a Karpatskou nadáciou.

Zaujíma Ťa viac?

Prihlás sa na odber noviniek LINK Academy.