Domov O nás LINK Academy Akadémia pre podnikavé ženy Rozvojová výzva Blog Inšpiruj sa

Blog

Spúšťame prihlasovanie do LINK Academy

Projekt s mottom vzdelávaj sa - pomôž - zaži je určený mladým ľuďom, študentom a študentkám. Spojí ich s odborníkmi, ktorí ich počas 10 lekcií naučia kriticky rozmýšľať, byť časovo efektívny, nadizajnovať produkt/službu, viesť projekt, propagovať ho a odprezentovať za 60 sekúnd potenciálnym sponzorom. Do projektu je možné sa prihlásiť do 31. januára.

V polovici februára začína cyklus prednášok v coworkingu 365.labb na Lazovnej ulici č. 5. Raz týždenne podvečer sa tam budú vybraní kandidáti stretávať a riešiť praktické úlohy s profesionálnymi lektormi. Následne budú môcť novonadobudnuté znalosti pretaviť do praxe v rámci dobrovoľníckych aktivít. 

“Keď sme zisťovali spätnú väzbu od predošlých účastníkov, boli sme veľmi milo potešení a utvrdilo nás to v tom, že sa oplatí investovať energiu a čas do rozvoja mladých ľudí. Vzdelávací program sme vyšperkovali a doplnili sme nápad so vzdelávacou platformou pre účastníkov. Do projektu sme prizvali aj banskobystrické Centrum dobrovoľníctva. Mladí ľudia si v rámci nášho projektu LINK Academy prejdú nielen vzdelávaním, ale budú aj 3 mesiace dobrovoľníčiť a stanú sa plnohodnotnou súčasťou vybraných neziskových organizácií,” uvádza koordinátorka projektu Eva Ščepková. 

Po ukončení kurzov budú účastníci v tímoch pracovať na úlohách od partnerských organizácií. “Ide o neziskové organizácie a občianske združenia z Banskej Bystrice, Zvolena a okolia, ktoré pôsobia v oblasti životného prostredia, občianskeho aktivizmu aj v sociálnej oblasti.” dopĺňa Lucia Rossová z partnerskej organizácie Centrum dobrovoľníctva. Projekt končí Hackathonom, na ktorom budú mladí ľudia počas 24 hodín riešiť jedno zadanie od vybranej partnerskej organizácie. 

Projekt LINK Academy je podporený z programu ACF - Slovakia, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti Bratislava a Karpatskou nadáciou. Projekt je podporený aj z dotačnej schémy Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR “Programu pre mládež na roky 2014 – 2021”, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže. 

Prihlasovanie do projektu je spustené a obmedzený počet miest sa rýchlo zapĺňa. Prihlásiť sa je možné do 31. januára na tomto linku: shorturl.at/dpABE.

Zaujíma Ťa viac?

Prihlás sa na odber noviniek LINK Academy.